Kulinaria

dragaczDragacz Na terenie gminy znajduje się 7 restauracji, które słyną z „kuchni domowej”.
tczewTczew Restauracja Hacjenda
Znajduje si przy ul. Armii Krajowej łącząca DK 91 z dojazdem do autostrady A1.W karcie przeważają dania kuchni polskiej, ale znajdą tutaj Państwo także potrawy będące fantazjami szefa kuchni. Warto spróbować wyśmienitej Polędwicy a’la Henryk IV, rozpływających się w ustach polędwiczek w sosie kurkowym, smakowitej kaczki w sosie własnym oraz przepysznych deserów.
Restauracja Hot Paper
Usytuowana przy DK nr 91. Szef Kuchni poleca dania autorskie w oparciu o wieloletnie doświadczenie i specjalnie dobrane, świeże składniki. Zaskakuje wybór ryb, wyjątkowych dań mięsnych, wyrazistych makaronów i finezyjnych sałatek.
Restauracja Przystań nad rzeką Wisłą
Obok potraw wykwintnych znaleźć można pozycje tradycyjnej polskiej kuchni, które pozwolą zadowolić każde podniebienie. Wizytę w restauracji umili przejmujący widok na Wisłę oraz mosty tczewskie.
Restauracja Mocca
Restauracja z tradycjami. Założona w 1920 roku, oferująca wykwintną kuchnię polską i europejską, serwowaną w rodzinnej atmosferze, z widokiem na rynek Starego Miasta.
Bar Kociewiak
Bar mleczny położony na Starym Mieście, w kamienicy poddanej rewitalizacji. Zarówno wystrój, jak i menu nawiązuje do tradycji regionalnych. Można nabyć także pamiątki związane z Tczewem oraz Kociewiem. Specjalnością są m.in. golonka i golce po kociewsku, różne rodzaje pierogów, naleśniki, placki ziemniaczane, dania mięsne i zupy, a wśród nich rosół ze swojskim makaronem.
Restauracja Qchnia SmaQ
to nietuzinkowy lokal w Tczewie. Znajduje się przy zjeździe z DK 91, na nowym osiedlu Bajkowym. Posiada bogaty asortyment dań i napojów.
swiecieŚwiecie W gminie Świecie znajduję się następująca baza kulinarna: sześć restauracji oferujących w swoimi menu kuchnie od chińskiej, przez polską, staropolską, międzynarodową do kuchni nowoczesnej, ponadto 10 barów i pizzerii, dwie kawiarnie oraz cztery kluby.
pszczolkiPszczółki W gminie Pszczółki znajdują się 1 hotel z restauracją, 2 gospodarstwa agroturystyczne, kilka kwater prywatnych a także 3 niewielkie lokale gastronomiczne.
chelmzaChełmża Na terenie Chełmży znajdują się 3 pizzerie, 3 bary , 2 restauracje, w których serwuje się dania kuchni włoskiej oraz tradycyjne polskie.
kowalewo-pomorskieKowalewo Pomorskie Prócz kuchni tradycyjnej i włoskiej, którą serwują kowalewskie restauracje godna polecenia jest kuchnia lokalna. Ziemia dobrzyńska znana jest z potraw na bazie ziemniaka, m.in. kluski ziemniaczane czy gołąbki ziemniaczane. Na festynach i imprezach kulinarnych dużo smakoszy przyciągają również nalewki owocowe.
lysomiceŁysomice Hotel „RUBBENS” w Łysomicach przy drodze krajowej nr 1, w odległości 6 km od Torunia. tel. (056) 663 14 40. Czynny całą dobę.
Posiada: 3 apartamenty, 18 pokojów 3-osobowych, 18 pokojów 2-osobowych i 10 oraz 3 3 sale w tym: salę restauracyjną na 100 osób, salę konferencyjną na 50 osób i salę bankietową na 250 osób.
Restauracja „Kuźnia Oberża Polska” w Łysomicach przy drodze krajowej nr 1, w odległości 10 km od Torunia. Tel. (056) 678 36 46. Czynna od 8.00 do 23.00
Posiada dwie sale na 30 i 110 osób.
Zajazd „Bumerang” w Ostaszewie przy drodze krajowej nr 1 ( 12 km od Torunia). Tel. (056) 675 73 01 Posiada 3 sale ( 100-osobowa, 40-osobowa, 20-osobowa) celem wynajmu na przyjęcia, wesela, konferencje i inne uroczystości. Czynne od 7.00 do 20.00
Bar w Papowie Toruńskim
Przy drodze wojewódzkiej nr 55 Tel. (056) 678 33 39
Baza gastronomiczna w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Kamionkach Małych czynna w sezonie letnim (od czerwca do września)
subkowySubkowy Zajazd Stary Młyn
ul. Wybickiego 23, Subkowy www.mlynsubkowy.pl
Zajazd Spichlerz
ul. Gdańska 16, Subkowy
noweNowe Restauracje i bistro oferują kuchnie na bardzo dobrym poziomie serwując dania, które zadowolą nawet wyrafinowanego smakosza. Obok typowego menu znajdziemy dania polecane przez szefów kuchni uzależnione od pory roku i dostępności lokalnych specjałów. Latem szczególnie chętnie odwiedzane jest bistro, które przycupnęło na wysokim nadwiślańskim klifie, z którego rozciąga się piękna panorama na Nizinę Sartowicko – Nowską i Wisłę. Tradycyjną lokalną kuchnię oferuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Mały Komorsk, którego hasłem jest „zgrzesz podniebieniem w Małym Komorsku”.
lubiczLubicz

Restauracja „Przy Złotej Wyspie” w Złotorii

Restauracja przy Hotelu „Ambasada” w Krobi

Zajazd pod Kasztanami w Grębocinie

Restauracja Droga 15 w Grębocinie

Restauracja Stary folwark w Grębocinie

pluznicaPłużnica

Gospoda Przy piecu

lisewoLisewo

Pizzerią „Na zakręcie”

Restauracja nad stawem

stolnoStolno

Zajazd Pomorski w Małem Czystem
86-212 Stolno

Karczma w Paparzynie
86-212 Stolno

Bar Hubert w Cepnie
86-212 Stolno

Gdańsk Transport Company S.A.

ul. Powstańców Warszawy 19 | 81-718 Sopot | Tel.:+48 58 521 50 00 | Fax:+48 58 521 77 00 | gtc@gtcsa.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone | 2014 Gminy Autosrtady A1 | Powered by AVG Studio